Што може да открие вашиот стил на бакнување за вашата врска

Бакнувањето не е само убаво и пријатно, туку исто така игра голема улога во одржувањето на силна романтична врска. Постојат многу видови на бакнежи со различни конотации.

Нежен бакнеж вели: „Удобно ми е“, додека бакнежот Спајдермен укажува на спонтаност. Ова значи начинот на кој бакнувате со партнерот, всушност може да ја декодира вашата љубовна врска.

Нежниот бакнеж

Ова е нежен бакнеж во кој двајцата партнери нежно ги допираат усните. Тоа е гест кој покажува колку сте блиски со вашата сакана личност и колку се чувствувате пријатно во оваа врска. Ако сте нежен бакнувач, сигурно уживате во некое задевање и провоцирање на партнерот да посака поголема физичка интимност.

Бакнежот во образот

Давањето на вашата сакана личност нежни бакнежи на образите значи дека вашата врска е на добро место. Тоа покажува љубов и едноставно задоволство. Исто така, може да биде знак дека вашата романтична врска сè уште има цврсто пријателство во своите корени.

Бакнеж Спајдермен

Иконски момент на филмот „Спајдермен“, беше „Бакнежот на Спајдермен“, сцената каде Питер наопаку ѝ даде страствен бакнеж на Мери. Иако овој вид бакнеж е прилично непрактичен, правењето на истиот е знак на спонтаност во вашата врска и значи дека сакате да импровизирате и да пронајдете нови начини да го зачините вашиот љубовен живот.

Ангелски бакнеж

Ова е интимен чин што симболизира интензивна љубов и ѝ дава на саканата личност чувство на мир и безбедност. Ако го претпочитате овој сладок вид на бакнеж, тоа значи дека длабоко ја сакате вашата подобра половина и уживате да ја направите таа личност да се чувствува заштитена.

„Цмок“

Ова е лесен и брз допир на усните. Иако е едноставен, невин и не е супер романтичен, можете да го користите за да му кажете „здраво“ или „збогум“ на вашиот партнер. Ако сте на почеток на нова врска, ваквите бакнежи се одличен начин да ја истражите и тестирате вашата хемија.

Бакнеж со затворена уста

Овој е сличен на „цмок“, но трае подолго. Ако ова е вашиот стил на бакнување, тоа би можело да укаже на тоа дека вашата врска има некои тешкотии. Бакнежот со затворена уста е знак дека можеби не се чувствувате многу пријатно со партнерот и заради тоа ставате емотивна бариера. Ако не сте сигурни во вашите чувства, треба да разговарате со партнерот и да се обидете да ги решите работите.

Францускиот бакнеж

Ах, господар на сите бакнежи, францускиот бакнеж! Изразува сензуалност, желба и романса. Ако Францускиот е вашиот стил, тогаш сигурно сте страствен и авантуристички љубовник. Може да се открие фактот дека во вашата врска се случуваат многу физички привлечности и исто така некои интензивни истражувања, што може да доведе до подлабока врска помеѓу вас и вашиот партнер.