Што прават две млади, современи плавуши после сообраќајка? Снимаат селфи видео!

Ова не е виц туку вистинска случка. Видеото на Мариса Бордас и Кејти Корнети вирусно се рашири на Интернет, откако го објавија на социјалната мрежа TikTok. Девојките преживеале сообраќајна несреќа, во која автомобилот им се превртел двапати.

Наместо да плачат и паничат, тие веднаш ја виделе позитивната страна, тоа што останале живи, па си прославија со песна и насмевки.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!