Што нѐ чека во 2024 година? „Живиот Нострадамус“ проговори за претстојните настани

Бразилецот, кој го нарекуваат и „живиот Нострадамус“, ни кажа што не чека во 2024 година. Тој претходно ја предвиде пандемијата на КОВИД, смртта на кралицата Елизабета и исходот од Светското првенство во фудбал во 2022 година.

Според 37-годишниот Атос Саломе, ни претстојат доста настани.

Природни катастрофи

Низа природни катастрофи ќе го погодат светот, а Саломе тврди дека ги знае точните места каде што ќе се случат.

„Природата секогаш има начин да нѐ изненади“, предупреди тој, нагласувајќи дека Блискиот Исток, Африка и Соединетите држави ќе се соочат со серија природни катастрофи, вклучувајќи урагани, бури и шумски пожари.

Трета светска војна

Друго пророштво на Саломе е нова закана која ќе предизвика глобален конфликт, но нема да биде поврзана со актуелните конфликти во светот. Саломе вели дека заканата доаѓа од настани во Јужното Кинеско Море или од голем сајбер напад. Тој предупредува дека секој конфликт може да има длабоки последици, што ќе доведе до рецесија во неколку големи економии.

Бразилецот предвидува и инвазија на САД во 2024 година.

„САД ќе се предадат и ќе има инвазија, тие планираат напад и тоа ќе биде полошо од нападот на Осама (Осама) Бин Ладен на 11 септември 2001 година. Двајца големи лидери стојат зад новиот настан. Значи, предупредувањето за Третата светска војна е дадено!“

Комуникацијата со мртвите

Саломе предвидува дека во 2024 година луѓето ќе научат да комуницираат со починатите роднини благодарение на вештачката интелигенција. Ова ќе биде сензационално откритие за 2024 година, поточно, почнувајќи од 2024 година. Замислете да разговарате со починатите сакани, па дури и да ги откриете тајните на минатите животи, сето тоа благодарение на иновациите во вештачката интелигенција.

Оваа технологија не е само научен пробив, туку и огромен чекор во разбирањето на човечкото патување. Таа ветува дека ќе ги разоткрие мистериите на постоењето, давајќи утеха и длабоко разбирање на нашата животна мисија. Прашањето е само колку ќе бидеме подготвени за ова.

„Експертите ги следат и дебатираат за терапевтските придобивки наспроти етичките прашања. Ние сме на работ на духовна и егзистенцијална револуција“.

Саломе верува дека слична вештачка интелигенција веќе се користи тајно, а технологијата е резултат на тајна меѓународна соработка. Истражувањето е веќе во тек: експертите ја проучуваат идејата дека ние не сме само тела, туку вечна енергија. Се поставува прашањето: дали ќе отвориме нова страница во историјата на човештвото или ќе се соочиме со непознати сили. Во овој поглед, 2024 година може да промени сè.

Нова пандемија

Саломе предвидува нова смртоносна пандемија со смртоносни вируси кои се заробени во мразот на Антарктикот многу години. Од Јужниот пол брзо ќе се шири и „го опфати целиот свет, а борбата против овој нов вирус ќе трае подолго отколку што некој може да замисли“.

Тој предупредува дека доколку овој нов вирус не се контролира, ќе предизвика страдање, ментална и материјална штета, а вирусот ќе биде познат како „најлошиот жетвар во историјата“.

Контакт со вонземјани

Саломе верува дека оваа година ќе биде важно поглавје во истражувањето на вселената.

Бразилецот предвидува дека луѓето и вонземјаните ќе комуницираат преку „шифрирани сигнали пресретнати од мрежа на телескопи“ и дека нова вселенска трка ќе се вжешти по откривањето на „астероид богат со вредни материјали“.

Сепак, Атос Саломе објасни дека не сака да предизвикува паника со своите предвидувања. Според него, ниту една негова прогноза не е ставена во камен и секогаш постои можност да се сменат.

  • aneta напиша:

    i koga se razbudi celiot ispoten so corapot v usta

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *