Што открива вашиот омилен лик од „Пријатели“ за вас

Поминаа скоро 2 децении откако ситком-пријателите ја емитуваа својата последна епизода, но шоуто останува популарно до ден-денес, благодарение на неговата смисла за хумор и ликови со кои можеме да се поврземе. Секоја улога е прикажана со такви уникатни и реални квалитети, што не ни е тешко да се идентификуваме со одредени ликови и да се замислиме во нивни чевли.

Ние ќе ви откриеме детали за вашата личност врз основа на вашата омилена личност во шоуто, но имајте во предвид дека овој напис е напишан само за забавни цели.

1. Џои Трибијани

Ако сте љубител на Џои, веројатно сте во центарот на забавата. Детето во вас ве прави природно шармантни и сакани. Вие сте исклучително спонтани и не се плашите да се посрамотите себеси. Нема ограничувања за вашите соништа и немате проблеми со започнување од дното, пред да стигнете горе.

Вие се возбудувате поради работите за кои сте страствени, а првите луѓе со кои ги споделувате вашите победи се вашите пријатели.

2. Рејчел Грин

Рејчел беше еден од најсмелите ликови во шоуто, па ако сте нејзин обожавател, веројатно сте ризикувачот во групата. Вие толку многу ја цените вашата независност и самопочит, што сте подготвени да не се појавите на вашата свадба и да се откажете од луксузен живот, кога се чувствувате како да заслужувате повеќе од она што ви е дадено.

Кога луѓето ве потценуваат, вие настојувате да им докажете дека не се во право. Амбициозни сте во кариерата и ги ставате срцето и душата во сè што правите. Имате слабости, но сепак ги освојувате срцата на луѓето со вашата магнетна енергија.

3. Чандлер Бинг

Чендлер прави шеги кога е непријатно, па ако ви е омилен, можеби користите хумор и сарказам како одбранбен механизам и за непријатни ситуации. (Скоро можеме да го слушнеме како вели „Може ли да биде поочигледно ?!”) Како Чендлер во претходните сезони, можеби и вие ќе бидете преплашени од посветеност, но во вистинско време и со вистинската личност, ќе го надминете овој страв.

Оние што гледаат подалеку од вашите смешни дефлексии, знаат дека сакате само да ги расположите вашите пријатели кога „не им е денот, недела, месец или година“. Тие исто така имаат среќа што ве имаат затоа што ќе сторите сè за да докажете колку ви значат.

4. Моника Гелер

Ако можете да се поврзете со ликот на Моника, веројатно сте многу конкурентни, нетрпеливи и исклучително организирани. Најверојатно сте перфекционист кој се опседнува со најситните детали и секогаш се држите до правилата. Но, да се биде „Моника“ значи исто така дека вие сте тие што ја одржувате групата заедно, секогаш организирате состаноци и го нудите своето место за прослави, главно затоа што уживате да се грижите за луѓето што ги сакате.

5. Рос Гелер

Ако ви се допаѓа Рос, вие сте безнадежен романтичар, подготвен да направите големи гестови и да направите сè за да се борите за вашата вистинска љубов. Вие сте и интроверт. Вие сте целосно задоволни од тоа да останете дома и да гледате телевизија, наместо да поминете цела ноќ на друго место. Како и палеонтологот, длабоко – метафорички – копате во вашите мисли и имате тенденција да бидете научни или логични за вашите одлуки.

Понекогаш претерате со размислување, но понекогаш исто така делувате по импулс и разоткривате работи. Луѓето како Рос се добри и во балансирање на многу улоги, како што се партнер, родител, брат или сестра и пријател.

6. Фиби Бафај

Фиби може да се смета за чудна во групата, но таа само своја и тоа е она што ја прави одличен лик. Како Фиби, не ти е гајле да се вклопиш во стандардите на општеството, и луѓето не се лутат кога си брутално искрен – само Фиби може да се извлече со зборовите: „Би сакал да можам, но не сакам “

Според вашите сопствени вредности и принципи и им верувате на знаците од универзумот. Вие сте многу лојални на семејството и пријателите и би сториле сè за нив.

7. Гантер

Ако вашиот омилен лик е секогаш сигурниот менаџер на Централ Перк, Гинтер, тоа значи дека ја цените постојаноста, упорноста и трудољубивоста. Вие сте исто така некој од кој можат да зависат луѓето, исто како човекот со „коса посветла од сонцето“, кој секогаш беше тука за Рејчел и нејзините пријатели, дури и ако се однесуваа кон него како аутсајдер.

8. Д-р Ричард Бурк

Ричард, т.е „Човекот со мустаќи“, се чини како идеален партнер – успешен, убав и љубезен. Ако се идентификувате со д-р Бурк, тоа значи дека сте вредни, педантни, самоуверени и успешни во кариерата. Вие сте многу лојални  кога станува збор за врските. Вие сте цврсти со своите одлуки, но подготвени сте да направите компромис доколку е потребно, исто како што Ричард се отвори пред идејата да има деца повторно, ако е тоа она што требаше да даправи за да  биде со Моника.

9. Џенис Литман-Горалник

„О, Боже мој“, ако Џенис ти е омилена, вие најверојатно сте позитивна личност  и имате искрено добро срце. Во една статија, актерката Меги Вилер го опиша ликот што го претстави како оптимист и голем верник. Да се ​​биде како Џенис значи да се останете прибрани, дури и ако луѓето лошо се однесуваат кон вас. Но, тоа не значи дека ги оставате да ве искористат.