Суперјахта на копно: Луксузен дом на тркала кој ќе чини 2 милиони евра

Новиот германски производител на автомобили помага да се земе камперот од рацете на пензионерите и да се пресели во светот на првокласниот луксуз, со мобилен дом опремен со прва класа технологија, кралски кревет и гаража доволно голема за спортски автомобил.

Најновите мотори на Дембел возат на шасија на Мерцедес со три оски, со шик ентериери дизајнирани од Азимут Јахти.

Печка, машина за миење садови, микробранова печка и фрижидер од 60 литри се дел од домот како у домашно кино.

Исто така е еколошки направен-со соларни панели поставени на покривот, резервоар за слатка вода од 270 галони и генератор на табла.

Дембел официјално ќе ја претстави својата „суперјахта од копно“ на саемот за автомобили во Диселдорф на 27 август.

Компанијата допрва треба да ја објави цената за фенси трејлерот, но веб -страницата Luxury Launches предвидува дека ќе биде во опсег од 2 милиони долари.