Таткото со синовите решил да јаде традиционална најсмрдлива шведска риба

Surströmming се смета за најсмрдлива риба по начинот на кој се приготвува и е традиционален оброк во Шведска. Помалиот син се извлече на почетокот, постариот се откажа, но таткото сакаше да испадне храбар и се случи ова…

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!