ТЕСТ: Ако препознаете најмалку 25 луѓе од оваа слика тогаш вие сте образована и начитана личност

1. Владимир Ленин

2. Бил Гејтс

3. Езра Милер

4. Мајка Тереза

5. Астрид Линдгрен

6. Мартин Скорсезе

7. Хидео Коџима

8. Ким Џонг Ил

9. Џоан Роулинг

10. Аристотел

11. Мајкл Џордан

12. Заха Хадид

13. Че Гевара

14. Фидел Кастро

15. Карл Маркс

16. Фридрих Ниче

17. Пабло Пикасо

18. Вилијам Шекспир

19. Ернест Хемингвеј

20. Волфганг Амадеус Моцарт

21. Винстон Черчил

22. Анри Матис

23. Чарли Чаплин

24. Лав Толстој

25. Садам Хусеин

26. Зигмунд Фројд

27. Адолф Хитлер

28. Пеле

29. Лудвиг ван Бетовен

30. Одри Хепберн

Колку точни одговори добивте?