Урагани, молњи и торнада го одземаат здивот на фотографиите на Мајк Олбински

Додека повеќето луѓе бараат засолниште при првиот знак на бура, оваа личност оди директно на тоа. Таткото на три деца, Мајк Олбински, е зависен од снимање на екстремни временски услови и редовно брка торнада и грмотевици во обид да сними неверојатни снимки. Фотограф од Феникс често патува стотици километри на ден за да открие бура. За ова екстремно хоби се заинтересирал пред повеќе од десет години по раѓањето на неговата ќерка. Мајк ги споделува своите слики на Инстаграм, каде има речиси 80 илјади претплатници.