Владата на Борис Џонсон ѝ се извини на кралицата заради оваа навреда: Додека цела Британија е заклучена и жали за принцот Филип, премиерот лудо се забавува

Видеото кое сега протече во јавност е снимено за време на локдаунот во април минатата година и тоа вечерта во пресрет на погребот на сопругот на кралицата, принцот Филип.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.