Замислете да излезете со оваа девојка на состанок! Девојката е наречена „најголемиот измамник на ТикТок“ откако откри како ТОТАЛНО се трансформира со шминкање!

Девојка која е наречена „најголемиот измамник на TikTok“ сподели шокантни фотографии од себе пред и по шминкањето – а интернетот не може да поверува во нејзината трансформација.

Џеси Волк, од Канада, која собра повеќе од 966.000 следбеници на TikTok , често споделува видеа од типот „Подгответе се со мене“ на кои е прикажана како ја прави косата и шминката – и ги остави корисниците на интернет вчудоневидени поради тоа колку е различна.

Во еден момент можат да се видат мозолчињата расфрлани на нејзиното целосно природно лице, пред тоа да премине во друг клип на кој има сосема ново лице – со нејзините акни целосно скриени од шминката.

Многу од гледачите на Џеси се изненадени од нејзината способност да се трансформира себеси, па често го преплавуваат делот за коментари на нејзините видеа со својата реакција.

„Ти си толку откачен талентиран ум“, напиша една личност, додека друга додаде: „Посакувам да можам така да се шминкам“.

„Живеам за твоето пред и потоа, имаш сериозна вештина“, рекол некој друг.

Четвртиот коментар гласеше: „Луѓето како тебе ми даваат поголема самодоверба во проблемот со акните“.

Сепак, други ја критикуваа дека прави измама и ја нарекоа нејзината способност да го промени својот изглед „толку страшна“.

„Лажна реклама во најдобра форма“, рече некој друг.

„Еве зошто имам проблеми со довербата“, гласеше друг коментар, додека друг гледач коментираше: „Тоа е исто како да плескаш налепница на Ферари на Хонда“.

И покрај негативните коментари, Џеси продолжува гордо да ја истакнува својата способност да го менува својот изглед користејќи шминка.

 

И сега останува прашањето: Дали ова станува новото нормално во светот на убавината?