Застрашувачкиот момент во кој гром од ведро небо удри во млад фудбалер од Русија за време на тренинг

16-годишен руски фудбалер е ставен во кома со лузна на вратот откако бил погоден од гром за време на тренинзите. Иван Заборски се бори за својот живот по застрашувачкиот инцидент во Орехово-Зуево, во близина на Москва.

Голманот кој тренирал посебно од соиграчите носел ланец на вратот и неочекувано бил погоден од гром од ведро небо. Се тврди дека небото било ведро кога громот удрил за време на тренингот на тимот.

Зачудувачки, се чини дека видеото го прикажува како ја шутира топката од работ на шеснаесетникот, дури и откако ќе го погоди громот. Тој колабира на земја и неговите тренери и соиграчите брзаат кон него. Неговата девојка Јелена за медиумите на Подим изјави: „Тој е во стабилна состојба. Тој се освести но поради силниот болен шок мораше да биде вратен во кома.“

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!