Жена која била пријавена за исчезната пред три недели е пронајдена жива на најнеочекуваното место

Понекогаш се случуваат бизарни работи кои иако можеби имаат објаснување на почетокот делуваат сосема нејасни. Полицијата во Флорида откри жена, која беше пријавена за исчезната пред три недели, заробена во одводот.

43-годишната Линзи Кенеди е пронајдена гола во одводот откако случаен минувач слушнал како плаче и повикал служби за итни случаи. Пожарникарите повикани на местото на настанот морале да го отстранат капакот и да ја спуштат скалата во одводот длабок 2,5 метри, пред да можат да ја извлечат жената.

Дани Мошела, портпарол на пожарната служба во Делреј изјавила: „Таа немаше облека. Таа беше многу валкана. Таа имаше неколку површни рани. Нејзините колена беа изгребани.“, додавајќи дека настаните што довеле до нејзино спасување остануваат мистерија затоа што е„ невозможно “за возрасно лице да се вклопи низ влезот на одводот.

Не е јасно колку долго била заробена во одводот пред да ја пронајдат. Таа сега е пренесена во локалната болница, но нејзината состојба не е позната.

Таа додава: „Вознемирувачка е помислата дека некој може да биде таму долу било колку време. Валкано е, опасно, има змии, стаорци, ѓубре, нечистотија и лисја, сè што е на улица се измива во канализација и мириса страшно.“

Додека настаните околу нејзиното исчезнување допрва треба да се откријат, полицијата не се сомнева во каква било „нечиста игра“.

„Од гледна точка на полицискиот оддел, не веруваме дека има извршено какво било кривично дело. Се чини дека ова е направено по нејзина слободна волја. Таа тврди дека подолго време била во одводот. Најголемото прашање е колку долго била таму, како влегла и зошто?“, изјавил потпаролот на полицијата, Тед Вајт.

Полицајците веруваат дека таа влегла во системот за одвод од друга локација и некако завршила таму каде што била пронајдена.

Отсекогаш ве мачеле големите прашања? Верувате дека светот не е толку едноставен и дека постојат и работи кои не ги гледаме? На вистинското место сте. Посетете го каналот Мистерии и урбани легенди.