Жена тврди дека забележала „мал диносаурус“ како трча низ нејзиниот двор

Една жена од Флорида, САД, тврди дека забележала „бебе-диносаурус“ како трча низ нејзиниот двор сред ноќ.

Кристина Рајан, од Палм Бич, беше изненадена кога забележа мистериозното суштество фатено на нејзините безбедносни снимки.

Не е јасно за какво животно станува збор, но не изгледа многу поразлично од мал диносаурус кој штотуку избегал од „Паркот Јура“.

Можете да ги погледнете снимките подолу:

Кристина во врска со настанот изјави:

„Секое животно кое ни паѓа на ум, што се „шета“ во 3:40 часот наутро, не би се движено на овој начин. Можеби премногу пати сум го гледал Паркот Јура, но овде гледам мал диносаурус!“

„Некои велат дека е голема птица, но тоа нема смисла бидејќи изгледа како да има предни нозе“.

Оние што го виделе видеото смислија секакви теории за тоа што точно лутеше во дворот на Кристина, од „игуана со главата заглавена во пластичен контејнер“ до „куче облечено во палто за дожд“.

 

Отсекогаш ве мачеле големите прашања? Верувате дека светот не е толку едноставен и дека постојат и работи кои не ги гледаме? На вистинското место сте. Посетете го каналот Мистерии и урбани легенди.