Ѕвезди над 50 години, кои прекрасно изгледаат во костими за капење

Познатите личности се исто така луѓе и тие исто така стареат и остаруваат. Но, има такви жени на кои како годините да не им можат ништо.

Салма Хајек – 53 години

Елизабет Харли – 55 години

Сара Џесика Паркер – 55 години

Крис Џенер – 64

Брук Шилдс – 55 години

Џејн Сејмур – 69

Јоланда Хадид – 56

Моника Белучи – 55 години

Карла Бруни – 51 година

Џенифер Лопез – 50-години