Смешни слики

10 фотографии кои се чини дека стануваат посмешни колку повеќе ги гледате

Смеата е најдобриот лек, бидејќи е докажано дека може да помогне во менталното здравје. И таа не е во недостиг, со оглед на тоа што сликите кои нè тераат да се кикотиме сами со себе само продолжуваат да доаѓаат и доаѓаат. Токму ова е целта на оваа компилација, па се надеваме дека може да ви

15 моменти од реалниот живот кои кога ќе ги забележите ќе треба да зјапате во нив

Кога фотографираме, повеќето од нас не размислуваат да го испитаат секој дел од позадината. Обично сме премногу фокусирани на тоа како изгледа нашата коса или која било тема што ја фотографираме за да ја забележиме целата слика. Дури и кога ќе погледнеме назад на нашите слики подоцна, можеме да одиме повеќе во детали, а пак

10 луѓе кои само сакаат да живеат нормално, но животот има други планови за нив

Изненадувањата, без разлика дали се добри или лоши, ни помагаат да живееме со поголем ангажман и чудење, а истовремено внесуваат виталност во нашиот секојдневен живот. Прекрасните изненадувања можат да ни го направат целиот ден, додека, се разбира, негативните можат да бидат попредизвикувачки. Како и да е, животот продолжува и ние секогаш можеме да научиме да

12 смешни текстуални пораки од кои и вам „ќе ви падне“ незгодно или едноставно ќе ве изнасмеат

Автоматската корекција е одлична за оние кои се во брзање. Сепак, понекогаш тоа може да стане вистинска болка. Само една „корекција“ може да го промени целото значење на пораката и да ви ги зацрвени образите. Сепак, автокорекцијата не е секогаш виновна. Има повеќе прилики кога може да се појават смешни текстуални пораки. Можеби сте испратиле

12 слики кои имаат толку многу емоции што зборуваат сами за себе

Можеби изгледа дека имаме само 6 емоции – среќа, страв, гадење, тага, гнев и изненадување, токму како во познатиот анимиран цртан филм. Сепак, научниците тврдат дека всушност имаме неверојатни 27. А овие 12 луѓе успеаја да фатат некои од нив за само секунди. Споделуваме неколку фотографии кои ќе ве насмеат. 1. „Мојата мачка не сака

Најлошите тетоважи на сите времиња

Секој знае дека тетоважите се болни. Тие досадни игли често црпат крв и не се препорачува да се тетовирате со часови, бидејќи нашите тела едноставно не се наменети да издржат толку многу мачење. Но, она што може да трае дури и подолго од болката од тетовирањето е убодот од примањето лоша тетоважа. Овде не сакаме

16 најсмешни фотографии од лоши возачи

Ах, радост е да се има возачка и сите нови можности што доаѓаат со возењето автомобил. Но за брзо сфаќаме дека возењето може да не изложи и на најлошите примери на човештвото. И сега секој возач има моменти кога ќе се запраша како некои луѓе успеале да добијат возачки дозволи. Еве неколку примери кои ќе

10 богови на инженерството кои ќе ве насмеат со нивните решенија

Обично, имаме 3 опции кога нешто во нашето домаќинство ќе се скрши: Можеме да повикаме професионалец да го поправи, да го фрлиме или да се обидеме сами да го поправиме. Првите 2 дефинитивно не се опција за хероите на нашата статија. Овие луѓе секоја скршена работа ја гледаат како нов предизвик и ги наоѓаат најинвентивните

16 фотографии кои можат да направат да се чувствувате како да живеете во матрицата

Во повеќето оптички и фотографски илузии, она што го гледаме пред нашите очи не се согласува со законите на физиката и реалноста. Но, вториот, а можеби и третиот преглед може да ни ја покаже вистинската приказна. И можеме да бидеме толку изненадени што паѓаме во стапица, гледајќи нешто што никогаш не било таму на прво

12 фотографии кои ќе ве натераат да скокнете од нежна насмевка во бурна смеа

Позитивните емоции не се наменети само да направат да се чувствуваме добро, тврдат психолозите. Тие му помагаат на човештвото да преживее и да раѓа нови човечки суштества, велат еволутивните експерти. Тие исто така ни помагаат да создадеме врски со другите и да се поврземе со луѓе со кои сакаме да бидеме приврзани. Нашата статија ќе

Родителството прикажано без цензура: Стрипови во кои сите родители ќе се пронајдат и насмеат на својата мака

Оваа мајка воедно уметник се одлучи да ги сподели своите фрустрации преку овие стрипови. Еве што напиша таа: „Тоа што станав родител на мало момче наречено Винсент имаше суштински промени во мојот живот и беше полн со предизвици со кои се соочува секој родител кој првпат се занимава. Недостатокот на сон, губењето на старото „јас“

„Кој го одобрил ова?“ – Најапсурдните знаци и билборди што луѓето ги забележале

Секој град има знаци, но понекогаш наидувате на таков што нема смисла. Сепак, смешно е да се читаат, па затоа со вас ќе ги споделиме најапсурдните знаци што луѓето ги виделе и ги споделија на интернет. Се надеваме дека малку ќе ви го разубават денот! Уживајте!   1. На пат во Алјаска, една од причините