Никогаш не е доцна да ја промените својата професија! Никол Мичел на пример од религиозен проповедник стана стриптизета?!

Ајде да се запознаеме: Ова е 36-годишната Никол Мичел. До 2017 година таа била религиозен проповедник, кога решила дека е време драстично да ја промени својата кариера. Во таа 2017 година, Никол на еден свој настап пред камери почувствувала нешто и како резултат на тоа сфатила дека е бисексуалка. Тежок грев секако, кој не одел

Фудбалерите изгубија 37-0 затоа што држеа социјана дистанца

Ова му се случи на германскиот аматерски тим од СГ Рипдорф / Молзен против Холденштет, каде на крајот загуби со 37-0. Во претходниот натпревар, Холденштет стапи во контакт со заразен противник. Иако сите негови играчи имаа негативен тест за коронавирус, вработените во СГ Рипдорф / Молзен сметаа дека е најдобро да не ризикуваат. Поразениот тим

Кумановец ужива во риболовот на булевар по обилните врнежи

Со есента ни пристигнаа и обилните врнежи, а со тоа доби можност да се покаже и лошата атмосферската канализација. Еден кумановец одлучи да се пошегува и излезе да си ја проба среќата со „ловење на риби“ на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово.

Тест: Можете ли да ги погодите филмовите гледајќи ги само овие силуети?

Киното е како магична кутија – секогаш кога ќе ја отворите, има нешто ново внатре. Неверојатно е, секогаш можете да најдете нешто различно таму: од филмови што нè тераат да размислуваме за нашето постоење, до други што не држат на работ на нашите седишта, бидејќи нивните сцени го зголемуваат нашиот адреналин, сè е таму. Филмската

„Дали треба да се преселам да живеам кај маж кој го контролира неговата мајка?“

„Се запознавме на роденденот кај еден наш заеднички пријател. Влади веднаш се заинтересира за мене, цела вечер ја поминавме разговарајќи. Добив впечаток дека е интересен и интелигентен, а воедно јас обожавам маж со добра смисла за хумор.“ Во продолжение прочитајте ја приказната на Марија, која се наоѓа во сериозна дилема за нејзината иднина: „Кога гостите

Запознајте го Магава, стаорец кој открива нагазни мини и доби златен медал за храброст

Не носат сите животни суперхерои носат наметки, но затоа добиваат златни медали. Магава, стаорец за откривање на нагазни мини, кој спасуваше животи во Камбоџа, е награден со Златниот медал PDSA за неговата храброст и посветеност на должноста. Доделен од водечката ветеринарна добротворна организација во Велика Британија, „Народниот диспанзер за болни животни“, овој медал е еквивалент

Еве што ни кажуваат некои од најчестите соништа за време на пандемијата, според познат психолог

Светот стана чудно место од почетокот на коронавирусот, дури и кога ги затвораме очите навечер. Доколку мислевте дека сте сами во борбата со чудни соништа, грешите. Истражувањето спроведено на 20 градови во Велика Британија од „MattressNextDay“ покажа дека кошмарите се зголемија за 21% во текот на изминатата година, а најголем пораст имаат соништата со духови.

Инженери креираа возило кое од автобус може да се претвори во товарно возило

Инженерите создадоа возило што може да се претвори од автобус во товарно возило во обид да направат многу помалку возбудлива верзија на Трансформери. Наречено U-Shift, возилото со уникатен изглед е опишано како „концептно возило со повеќе апликации, вклучувајќи превоз на товар и луѓе“. Неговите апликации се вклопуваат во главната каросерија на возилото како еден голем

Човек пронашол неочекувано богаство откако отишол да се забавува со пријателите во парк

Кевин Кинард, од Маумел, Арканзас, заедно со група пријатели одлучил да го посети „Државниот парк Арканзас“ и решиле од забава да ја пребрауваат областа наречена „Кратер на Дијаманти“. Тој не очекувал дека веднаш ќе пронајде нешто неверојатно. Тој здогледал необично камче и откако им го покажал на вработените во паркот, не можел да си поверува

Внукот на Пабло Ескобар откри „наследство“ оставено во ѕидот на наркобосот

Озлогласениот лидер на колумбискиот нарко картел загинаа во престрелка со полицијата во 1993 година. Сепак, оттогаш неговиот живот е извор на голема фасцинација за филмаџиите и новинарите, истражуван во серијата Narcos на „Нетфликс“ со нови приказни што се појавуваат до денес. Уште од неговата смрт, гласините и митовите го опкружуваа целокупното богатство на кралот –

10 распространети митови за интровертите, во кои многу луѓе сѐ уште веруваат

Не треба да се каже дека интровертите не ги сакаат луѓето. Тие се само многу селективни. За некои луѓе, изјавата „Внатрешната убавина е поважна од надворешната“ не е бесмислена група зборови. Но, повеќето обвинувања упатени кон кревката душа на интровертите се многу претерани. Еве 10 вообичаени митови за интровертите: Мит 1 – Интровертите не се

Поучна приказна: Кафето од Бога во кое сите треба да уживаме

Оваа поучна приказна ќе ви посочи на што треба да обрнеме внимание во животот и од што се состои самиот живот, приказната е тука, а лекцијата научете ја самите! Група поранешни студенти кои веќе постигнале успех на професионално поле отишле да го видат својот универзитетски професор. Разговорот наскоро се свртел околу стресот на работата и