10 фотографии кои се чини дека стануваат посмешни колку повеќе ги гледате

Смеата е најдобриот лек, бидејќи е докажано дека може да помогне во менталното здравје. И таа не е во недостиг, со оглед на тоа што сликите кои нè тераат да се кикотиме сами со себе само продолжуваат да доаѓаат и доаѓаат. Токму ова е целта на оваа компилација, па се надеваме дека може да ви донесе смеа исто како и на нас.

„Бев решенa да не ги загубам обетките синоќа“.

„Гледав шминка со моите пријателки и не можев да престанам да се смеам“.

„Татко ми и јас во Дизни Ворлд“.

„Каде и да оди, јас доаѓам со него“.

„Братот на девојката ми ја сними мојата нова омилена слика синоќа“.

„Претпоставувам дека сум премногу уморен за да седам правилно…“

„Кафето ми стана од загрижено во преплашено по мојата прва голтка утрово.“

„Мојата сопруга отсекогаш велеше дека изгледам мизерно на тобоганот. По неодамнешната посета на Орландо, излезе дека е во право“.

Куче во пиксели.

„Жена ми ми остави романтична порака во бањата.“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.