10 фотографии кои со својата позитивност можат само да ви го разубават напорниот ден!

Според психолозите, сликите имаат капацитет да направат да се чувствуваме среќни, а ако тие слики содржат слатки работи како кученца или бебиња, тоа дури може да ни помогне да ги подобриме нашите перформанси на работа. Така, сега имате изговор за следниот пат кога вашиот шеф ќе ве фати како гледате слатки фотографии додека работите.

Ние најдовме некоку фотографии кои ќе ви делуваат како една доза кафе, додека паузирате на средина од работното време.

1. „Моето куче сакаше да си личи со неговиот омилен актер“

2. „Ова е директорот на училиштето на моите деца“

3. „Ќерка ми сама си избира облека и баш си се допаѓа самата на себе“

4. „Татко ми се обидуваше да одгледа ананас 2 години, видете го денес колку е горд. Си заслужи фотосесија!“

5. „Ова куче живее покрај училиштето на сестра ми и кога децата одат на училиште излегува и трпеливо чека да го галат“

6. „Мојот пријател ја спаси оваа срна од којот“

7. „Многу е смирувачки кога ќе го видите Бетмен на кровот на училиштето кај што учат вашите деца“

8. „Ние живееме во шума. Кога баба ми дојде на гости, беше многу тажна што не видела мечка. Ова беше решението на мајка ми“

9. „Последната заедничка слика од баба ми и дедо ми заедно. Многу сакаа да цедат сок од портокал заедно“

10. „Добро, но како нашата ќерка личи на Вуди Харелсон?“

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.