10 фотографии од кои чувствувате топлина и нежност, дури и преку екранот!

Можеби е клише да се каже дека една слика вреди илјада зборови, но овие слики вредат цела емотивна вредност што ја носат. Понекогаш љубовта не е највидлива со зборови, туку во насмевки и радост на човечките и животинските лица. Без разлика дали се работи за домашно милениче кое има одличен ден или само некои луѓе кои се поврзуваат преку заедничка љубов, овие моменти го дефинираат животот.

Па, така, денес ви издвоивме неколку топли фотографии кои ќе ве потсетат што е смислата на животот.

1. „Јас сум професионален кревач на тегови и негувателка. Личноста што ја кревам, мора да дојде да види како кревам“

2. „Баба ми денес наполни 100 години, прославува со другата баба која има 93!“

3. „Кевин ужива во неколку гребаници“

4. „После 3 спонтани абортуси, му славам прв роденден на моето сонце“

5. „Јас и сопругата случајно се сретнавме одејќи рикверц“

6. „Сите сме на училиште. Јас сум на колеџ, сопругата е бруцош, а децата ги испраќаме во училиште!“

7. „Мојата сопруга пред и откако ќе и кажам „Те сакам“

8. „Моето големо момче!“

9. „Цело друштво ја испраќа мојата девојка- суперхерој, на прв ден од училиште!“

10. „ Јас сум уличен уметник, па мојот костимограф и направи ист костум на мојата ќерка како мојот. Па, така денес сме сирени“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.