10 кратки вицови за љубителите на ЦРН ХУМОР

– Ало брат, слушнав дека жена ти направила сообраќајка со новата кола. Како е, да не настрада сериозно?
– Уште не е, се заклучи во купатилото!

– – – – – – –

Зад секое воспитано дете стои мила и насмеана мајка, којашто дома се дере како вокал на хеви метал бенд.

– – – – – – –

Татко и син во зоолошката градина:
– Тато, а ако сега мечката избега и те изеде, јас со кој автобус да си одам?

– – – – – – –

– Сакам кученце за Нова Година.
– Не може, ќе јадеш свинско како и сите други!

– – – – – – –

– Дали некогаш си си го ризикувал животот за саканата жена?
– Да, секој ден!
– Е, како така?
– Јадам сѐ што готви…

– – – – – – –

Рецепт за празничен ручек на корејски:
Земаме едно куче…

– – – – – – –

Попот седнува во кафана да пие со другите луѓе.
Еден од присутните му вели:
– Дедо попе, зошто не испееш нешто?
Попот:
– Ајде легнувај и почнувам…

– – – – – – –

– Сите проблеми порано или подоцна завршуваат. Верувајте ми!
– Вие сте голем оптимист.
– Не, јас сум вработен во мртовечница.

– – – – – – –

Прашање на женски форум:
– Некој овде има ли идеја како се чисти кармин од јака на кошула?
Одговор од една жена:
– Се исфрла заедно со телото…

– – – – – – –

Во македонска болница:
– Докторе, умирам!
– Еве, сега ќе Ви помогнам!

  • Zemits machine напиша:

    Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and all. Nevertheless think about if you added some great graphics or video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this blog could certainly be one of the very best in its field. Wonderful blog!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *