10 кратки вицови за повесел викенд

На час по физика:
– Зоки, кажи ми една супстанца којашто од тврда агрегатна состојба директно преминува во гасовита?
– Гравот наставничке…

– – – – – – –

Човечкиот мозок е уникатен механизам. Работи континуирано, деноноќно – од раѓањето до купувањето на телевизор.

– – – – – – –

Чак Норис прашува дете:
– Колку години си?
– 11.
– Јас на твотите години бев 12.

– – – – – – –

На сите баби и дедовци коишто не биле умни во текот на годината, Дедо Мраз за празниците ќе им ги подари внуците.

– – – – – – –

Одиш кај столар – на подот полно струготини.
Одиш на фризер – на подот полно влакна.
Одиш во банка – никакви пари нема на подот, дури и пенкалото врзано со конец.

– – – – – – –

– Брат, зошто не се жениш веќе!?
– Ја чекам принцезата на белата метла!

– – – – – – –

Десет сантиметри можат да блокираат цела држава, а жените се жалат…

– – – – – – –

Неверојатно, но вистинито:
Кога политичар лаже, му расте вилата!

– – – – – – –

Таа:
– Стууудиии! Ми замрзнаа нозете. Ти си крив!
Тој:
– Ајдеее! Што има врска па сега ова со мене?!
Таа:
– За тебе ги бричев, бе…

– – – – – – –

– Спартанци-и-и-и, вечерва ќе јадеме во пеколо-о-о-от!
– Перо, доста им врескаш така на децата! Ако не ти се доаѓа на вечера кај мама, не доаѓај.

  • Zemits machine напиша:

    I have really learned some new things through the blog post. Also a thing to I have recognized is that typically, FSBO sellers are going to reject people. Remember, they’d prefer not to ever use your providers. But if an individual maintain a gentle, professional relationship, offering aid and being in contact for around four to five weeks, you will usually be capable of win interviews. From there, a listing follows. Thanks a lot

  • Zemits machine напиша:

    I?ve been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this information So i am happy to convey that I have a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make certain to do not forget this web site and give it a look regularly.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *