10 кратки вицови за весел завршеток на работната недела

Благодарение на ефикасноста на македонски пошти се измислени синото сирење, оцетот и сувото грозје.

– – – – – – –

Политичарите одат кај народот само при голема нужда!

– – – – – – –

Странец на гости во Македонија. Домаќините гледаат Sвездите на Гранд.
– Многу се музикални вашите по*но ѕвезди!

– – – – – – –

– Зошто вие политичарите ги сметате обичните луѓе за идиоти?
– Затоа што гласаат за нас!

– – – – – – –

– Докторе, не можам да ја задоволам жена ми. Таа бара по десет пати на ден…
– Штооо?!?
– Пари, докторе, пари…

– – – – – – –

Стивен Кинг напиша многу пострашна книга од „Тоа“. Се вика „Таа“.

– – – – – – –

– Келнер, зошто во супата има капаче, парче гума и стар презе*ватив?
– Па нели нарачавте супа од морски плодови?

– – – – – – –

– Мамо, колку години треба да стана, за да се враќам дома кога сакам?
– Сине, дори ни татко ти не ја достигнал таа возраст!

– – – – – – –

Шефот толку долго и жестоко го караше Перо, што тој по инерција истресе:
“Да, мила!”

– – – – – – –

– Кажи ми уште еднаш дека сум дебела и веднаш те оставам!
– Не, не можеш да го направиш тоа. Помисли на нашето дете.
– Чие дете?!
– Па штом велиш дека не си дебела, значи си бремена.

  • Zemits machine напиша:

    I like the valuable information you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I?ll learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *