10 луѓе чија имагинација ве носи во друг универзум

Сакаме да се изразуваме на различни начини. Некои луѓе уживаат да пеат, танцуваат или пишуваат. Но, овие луѓе имаат имагинација каква што ретко се гледа. Тие размислуваат надвор од рамката да создадат некои необични работи.

1. „Ја изградив мојата „продавница“ за видео од 80-тите во мојот подрум во текот на 4 долги години“.

 

2. „Конечно го завршив овој цртеж од 1 линија. Одблиску треба да изгледа хаотично. Од далечина, треба да биде јасно“.

 

3. „Јас сум самоук пекар, а еве неколку мои креации“.

4. „Го направив овој илузивен килим“.

 

5. „Ги направив од восок овие 2 лава. Ми требаа 9 часа“.

 

6. „Мислам дека и моите вештини за сликање се подобрија (ласерски и рачно насликани/запечатени).

 

7. „Татко ми го направи ова од нула за третиот роденден на внука ми“.

 

8. „Работам на оваа шаховска табла. Јас го направив од сребро и 24к злато“.

 

9. „Го направив ова куче. Изгледа толку реално“.

 

10. „Значи, колку и да звучи лудо, ме удри гром пред околу еден месец! Денеска ги истетовирав лузните за да одбележам дека не сум мртов!“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *