10 луѓе што сакале да си ги средат ноктите, ама на крај се срамеле да извадат раце од џеб

Собравме некои смели и неуспешни маникити што не секој би се осмелил да ги сподели со светот. Ајде да ги погледнеме и да ги оцениме (или не) овие уникатни креации.

 

1. „На ноктот прст, на прстот нокт“

 

2. „Дизајнот што го побарав и она што го добив за 65 долари“

 

3. „За свадбата на мајка ми сакав нокти, ама не вакви“

 

4. „Вистински професионализам“

 

5. „Многу квалитетен лак“

 

6. „Мојата пријателка сакаше духови на ноктите за Ноќта на вештерките“

 

7. „Му дозволив на дечко ми да ми ги среди ноктите“

 

8. „Овошни нокти“

 

9. „Моето дете беше задолжено за моите нокти денес“

 

10. „Се гледа кој е љубител на кока кола“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *