10 познати личности кои имаат браќа и сестри за кои можеби не сте слушнале

Зад сјајот на Холивуд, често има помалку познати приказни. Иако сме запознаени со познатите лица кои ги красат нашите екрани, што е со нивните браќа и сестри кои претпочитаат да чуваат понизок профил? Во оваа статија, ќе навлеземе во животите на 10 познати личности кои имаат браќа и сестри за кои можеби не сте знаеле.

 

1. Лиза и Џулија Робертс

Лиза Робертс Гилан, родена 1965 година, во Џорџија, е американска актерка. Нејзините брат и сестра се познатите актери Ерик Робертс и Џулија Робертс, а нејзината внука е талентираната актерка Ема Робертс. Лиза најде љубов со Тони Гилан, со кој се омажи.

 

2. Натали Германота и Лејди Гага

Лејди Гага и нејзината помлада сестра, Натали Германота, делат посебна врска. Растејќи во Апер Вест Сајд во Њујорк, нивните родители Џо и Синтија ги воспитале со љубов. Тие учеа во „Sacred Heart“, училиште каде што девојчињата учат и растат заедно. Модата им тече во крвта. Натали (32) ја продолжи својата страст на Факултетот за дизајн Парсонс во Њујорк, дипломирајќи во 2014 година.

 

3. Бренди и Мајли Сајрус

Бренди Сајрус, родена на 26 мај 1987 година, во Нешвил, Тенеси, е позната по нејзините улоги како американска актерка, диџеј и водител на подкаст . Растејќи како најстарата ќерка на легендата на кантри музиката Били Реј Сајрус и неговата сопруга Летиција „Тиш“ Сајрус, Бренди се движеше во забавната индустрија со благодат и одлучност. И покрај нејзиното познато семејно потекло, Бренди го оформи својот пат, покажувајќи ги своите вештини и личност на различни платформи.

 

4. Френки и Аријана Гранде

Френки Џејмс Мајкл Гранде Маркионе, роден на 24 јануари 1983 година, е талентиран Американец кој има многу таленти – танцува, глуми, пее, продуцира, води ТВ емисии и го споделува својот живот на YouTube. Од блескавата публика на Бродвеј во емисиите како „Rock of Ages“ и „Mamma Mia!“ за воодушевувачките гледачи на реалити ТВ, патувањето на Френки беше ништо помалку од извонредно.

 

5. Полин и Тимоти Шаламе

Полин Хоуп Шаламе, родена на 25 јануари 1992 година, е американско-француска актерка и продуцент. Нејзиното патување во светот на кинематографијата започна со голема брзина кога глумеше во урнебесниот филм на Џад Апатоу, „Кралот на Стејтен Ајленд“, во 2020 година.

Покрај нејзините таленти на екранот, Полин е и ко-основач на „Gummy Films“, продукциска компанија на која помогна да се основа во 2019 година.

 

6. Линда и Џенифер Лопез

Линда Лопез, родена на 14 јуни 1971 година, е американска новинарка и писателка со седиште во Њујорк. Таа не е само талентирана раскажувачка, туку и ко-основач на „Nuyorican Productions“, компанија која ја започна во 2001 година со Бени Медина. Нивното заедничко патување во светот на забавата започна во 2006 година со објавувањето на „South Beach“, што го означи почетокот на извонредното партнерство.

 

7. Соланж и Бијонсе Ноулс

Соланж Пијаже Ноулс, родена на 24 јуни 1986 година, е американска пејачка, текстописец и актерка со страст за музика која се разгорела на млада возраст. Пред да застане во центарот на вниманието, таа танцувала заедно со нејзината постара сестра Бијонсе во „Destiny’s Child“. Но, вистинскиот повик на Соланж беше пронајден во нејзиниот уникатен звук, што ја натера да потпише со етикетата на нејзиниот татко, „Music World Entertainment“, на само 16 години. Талентот блесна во филмовите како „Johnson Family Vacation“ и „Bring It On: All or Nothing“.

 

8. Алијана и Линдзи Лохан

Алиана Тејлор Лохан, позната како Али, влезе во светот на 22 декември 1993 година, во Соединетите држави. Додека нејзината постара сестра Линдзи Лохан ги осветли екраните, Али зачекори во центарот на вниманието со сопствените соништа. И покрај тоа што е во сенката на Линдзи, патувањето на Али како пејачка, актерка, модел и телевизиска личност е приказна за решителност и издржливост.

 

9. Финес О’Конел и Били Ајлиш

Роден на 30 јули 1997 година, Финес Берд О’Конел, познат едноставно како Финес, е американски пејач-текстописец, продуцент и актер. Неговото патување во музичката индустрија е патување со талент и посветеност, обележано со неговата блиска соработка со неговата помлада сестра, Били Ајлиш. Заедно, тие создадоа магија, заработувајќи му на Финес импресивна колекција награди, вклучително и 10 победи на Греми и номинации во престижни категории како што е Снимање на годината.

 

10. Антонија и Никол Кидман

Антонија Кидман, родена на 14 јули 1970 година, во Австралија, не е само новинарка и ТВ водителка – таа е и помлада сестра на познатата актерка Никол Кидман. Патувањето на Антонија во новинарството започна со мали чекори, почнувајќи како истражувач на програмата на „Nine Network’s Today“. Оттаму, таа се впушти во известување за вести со телевизијата NBN, со седиште во Њукасл, покажувајќи ја нејзината посветеност и страст за раскажување приказни.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *