10 слики кои покажуваат на што сè ќе бидете сведок кога имате дете во животот

Децата се толку чисти и директни што не им е грижа за вашата реакција. Нам никогаш не ни здосадуваат децата и сакаме да споделиме 10 слики за тоа како животот на возрасните може да се промени ако се во близина.

1. „Ја покажав оваа слика од мојата мачка на 3-годишната ќерка на мојот пријател, а таа почна да плаче затоа што мислеше дека мачката изгубила рака“.

 

2. „Ќерка ми се сопна и падна пред 2 дена во библиотеката. Сега знае како ми е мене кога се наведнувам да ги соберам нејзините играчки“.

 

3. „Сестра ми лажира дека се дави во моментот кога мајка ми ќе погледне настрана за да се фотографира“.

 

4. „Мајка ми работи многу напорно. И заслужува еден хот-дог од микробранова печка“.

 

5. „Моето дете ми понуди огромни 1,21 долари во замена за сто долари“.

 

6. „Мојата внука направи 457 селфиња на мојот телефон кои изгледаат вака“.

 

7. „Не сум сигурен кое дете е поглупаво. Мојата внука што се обиде да му даде бакшиш од 885 милиони долари на дечкото што ја испорача храната или ќерка ми што го остави отклучен телефонот на дофат на мало дете“.

 

8. „Мојот син дојде кај мене и ми рече: „Како да ги извадам клучевите?“

 

9. „По враќањето дома, син ми се пожали дека има нешто во неговата чизма, што му го повредило стапалото. Ги соблече и ги истури овие дрвца“.

 

10. „ Го замолив моето 3-годишно дете да ми донесе тоалетна хартија. Еве што ми донесе таа. Во оваа точна форма“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.