10 смешни грешки кои го претворија обичниот ден во „специјален“ ден

Може да ја заборавите шпатулата додека загревате лазањи во рерната или да испуштивте цела пица од кутијата. Овие работи можат да бидат многу фрустрирачки, но само вашиот став овде е важен. Смеењето на ситуацијата е исто така избор што можете да го направите. Можеби тоа не е лош ден, туку само „специјален“ ден.

Ние секогаш избираме да останеме позитивни и денес сакаме да споделиме некои смешни грешки кои ќе ви овозможат одмор од вашата секојдневна рутина.

1. „Истурено кафе плус Crocs плус чорапи“

 

2. „Можеби направив огромна грешка“.

 

3. „Ќе посака да може повторно да спие кога ќе види што се случило“.

 

4. „Некој на работа погрешка фрлил сув мраз во тоалетот“.

 

5. „Поминав низ Taco Bell со еден пријател. Кога ме прашаа дали сакаме сос, реков: „Колку што ти е дозволено да ми дадеш“.

 

6. „Не успеавте во вашата мисија“.

 

7. „И реков на жена да ги стави плескавиците да се печат во рерна. Ги ставила, а заборавила да го тргне пластичниот капак“.

 

8. „Го потонав моето возило со четири тркала додека го барав мојот телефон кој исто така потона“.

 

9. „Само се обидував да возам велосипед“.

 

10. „Ја заборавив пластичната шпатула во рерната додека ги загревав лазањите“.

  • Detroit напиша:

    ABE KOJA SPATULA DA TI EBAM NEPISMENIOT. NA SO JAZIK E TOA??????. ALAL VI VERA NEPISMENI NEPISMENI .OD NOSOT POTAMU NEZNAETE.

  • aneta напиша:

    abre detroity aman veke vo site postovi komentirash, ako ne ti cini ne ja posetuvaj motika…dosaden si

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.