10 смешни моменти за време на породувањето кои ќе станат незаборавни спомени

Децата се радост и среќа на браковите, а процесот на бременост може да трае вечно за да ги запознаете. Иако е макотрпен за мајките, татковците и остатокот од семејството го прават процесот на породување неверојатно смешен, шегувајќи се и фотографирајќи се. Иако ова изгледа како лоша идеја, ќе резултира со прекрасни спомени во иднина.

1. „Кошулата што ја направив додека жена ми се породуваше“.

 

2. „Денес го дочекав моето прво дете на светот. Еве фотографија од мене како се будам по онесвестувањето“.

 

3. „Ја носев оваа маица за време на породувањето на мојата сопруга. Сопругата не се забавуваше“.

 

4. „Нејзиниот сопруг отишол за да ја расположи.. Па успеал

“.

 

5. „Значи, мојот пријател роди 80-годишен маж

 

6. „Мојата сопруга се породува 24 часа. Давам се од себе да помогнам“.

 

7. На крајот, вреди да се чека.

„Син ми ѝ рече на неговата бремена мајка да голтне некоја играчка за неговиот нероден брат да има со што да си игра. Тој е гениј што се однесува до мене.“

 

8. Магична бременост

„Маж ми целиот возбуден ми вика „Бременоста е магична! Ајде да имаме уште 3“. Добро ти буташе чипс додека јас се породував и врескав. Збогум Џејк“.

 

9. „Една другарка се породи денес без епидурални или лекови против болки. Еве таа го прашува дечкото дали е добро“.

 

10. „Сестра ми роди нинџа желка“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *