10 урнебесни твитови од родители кои совршено го сумираат животот со деца

Родителството е предизвикувачка, но сепак смешна авантура. И покрај непроспиените ноќи и недостатокот на слободно време, никогаш не поминува без малку хумор. Во овие твитови родителите урнебесно ги опишуваат своите искуства.

1.

Пакувањето на ручекот на вашето дете е само испраќање на овошјето во вашиот фрижидер на екскурзија за тој ден.

2.

Моите деца толку многу се разболуваат годинава што се обидувам да се одлучам дали да имам афера со докторот или со фармацевтот.

3.

4-годишната ќерка плаче со фрустрација додека јаде вафла: „НЕ.САКАМ.ДА.Е.УТРО. Исклучи го!“

 

4.

Почнав да ја чистам куќата и после ми текна дека имам деца, ќе почнам пак за некои 18 години.

5.

„Дали животното пиле се пишува исто како храната пиле?“

– моето дете само што ќе биде шокирано

6.

Градинките се како: „Ајде сега сите да седнеме во круг и да си кашламе еден во друг“

7.

Навистина е интересно како маж ми не ми дава ни да го пипнам неговиот нов MacBook Pro затоа што мисли дека ќе ми падне, но е сосема во ред со тоа што ги земам децата во раце.

 

 

8.

Единствениот вистински родителски трик што ќе ви го кажам е да живееш блиску до бабата и дедото.

9.

Моите близнаци не се расправаа ова утро па ги однесов на ургентно. Сигурно нешто не е во ред.

10.

Заборавив да се исклучам звукот на повикот на Зум додека моите деца беа дома и мојот шеф ми даде три дополнителни недели одмор.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *