11 луѓе кои наместо во слаткарница, ги изработиле замислените торти дома и НЕ ПОГРЕШИЛЕ

„Секој може да готви“, рече готвачот Густо во цртаниот филм „Рататуј“. Ова важи и за колачите: не мора веднаш да излезе совршено, но дефинитивно вреди да се обидете сами или so вашите најблиски. И не е важно дали печете нешто за роденден, за обична чајна забава или само за да се задоволите себеси. Главната работа е задоволството од процесот и среќата за вашиот јазик.

 

1. „Која моето семејство бара торта, не одбивам“

 

2. „Мојата ќерка многу сака ежиња, па затоа си доби ваква торта“

 

3. „Кога ќерка ти сака торта- Покемонм, се учиш да печеш“

 

4. „Сама ја направив за сопстветниот роденден“

 

5. „Кога одеднаш ќе добиеш наплив на инспирација“

 

6. „Половина торта за мојот син, бидејќи така ја замислуваше да изгледа“

 

7. „Затоа што не сакам пита од јаболка, направив торта од јаболка“

 

8. „Кога колачот целосно се залепи за подлогата, тој станува ролат“

 

9. „Се гордеам со тортата за 50-тиот роденден на татко ми“

 

10. „Не прашувајте како ја испеков“

 

11. „Мојата ќерка ја сакаше земјината топка како торта, мислам дека успеав!“

  • Deni напиша:

    vo prethodni denovi imase sporedba, kako treba da izgleda i kako izleglo, i ezeto bese pretstaveno tamu, sega ezeto torta vo druga prilika… abe podobro nepostirajte otkolku vaka gluposti pokazuvate, mrzi edni

  • Nove напиша:

    Dobro so postiraat. Pa to si nekoj perfekcionist

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.