11 познати личности кои докажуваат дека годините се само бројки кога навистина сакаме некого

Постојат многу верувања за тоа каква треба да биде совршената врска, каква е вистинската љубов, кои треба да бидат карактеристиките на личноста со која го делиме нашиот живот, па дури и низ кои пресвртници треба да помине еден пар. Но, во многу наврати, овие работи остануваат само во теорија и немаат никаква врска со практиката. Љубовта е многу различна за секој од нас, и има толку многу видови колку што има луѓе на светот.

1. Талија и Томи Мотола

Возрасна разлика: 23 години
во брак од: 2000

Музичкиот продуцент и пејачката се запознале во 1998 година благодарение на состанокот на слепо организиран од популарните Глорија и Емилио Естефан.

 

Сепак, љубовта им тропна на вратите и во декември 2000 година тие стапија во брак. Денес тие се во брак повеќе од 21 година и имаат 2 деца заедно.

 

2. Камила Алвес и Метју Меконахи

Возрасна разлика: 13 години
во брак од: 2012

Двојката се запознала во еден клуб во 2006 година, и како што рече актерот, „Имавме одлична конекција. Зборував подобро шпански и португалски таа вечер од кога и да е…“

 

Денес, парот има 3 деца и силна врска. „Имаме врска која никогаш не ја доведуваме во прашање“, рече Меконахи.

 

3. Џеј Зи и Бијонсе

Возрасна разлика: 12 години
во брак од: 2008 година

Бијонсе и Џеј Зи се запознале на прилично неочекуван начин. На љубовта ѝ требало време.

Нивната врска стана официјална во 2006 година и само 2 години подоцна се венчаа на прекрасна церемонија. Во 2012 година пристигна нивното првороденче Блу Ајви, а во 2017 година го зголемија семејството со близнаци.

 

4. Мики Рурк и Анастасија Макаренко

Возрасна разлика: 34 години
Заедно од: 2009

Популарниот актер ја запознал манекенката за време на фотосесија, веќе пред повеќе од 12 години, а она што можеби изгледало како нешто минливо се претворило во нешто сериозно. Набргу потоа Рурк го запознал семејството на Макаренко и почнале да живеат заедно.

Разликата во години не значеше ништо за овој пар, а актерот тврди: „Таа е подарок од небото“.

 

5. Алиша Викандер и Мајкл Фасбендер

Возрасна разлика: 11 години
во брак од: 2017 година

Оваа талентирана двојка се запознала на филмски фестивал, но нивната врска започнала за време на снимањето на филмот „Светлината меѓу океаните“ во 2016 година, иако стана официјална во 2017 година.

6. Хилари Бартон и Џефри Дин Морган

Возрасна разлика: 16 години
во брак од: 2019 година

Друга актерска двојка со значителна разлика во години е онаа на Бартон и Морган, кои ја започнаа својата врска во 2009 година.

Иако веќе имаат долга историја и 2 деца заедно, парот реши да се венча во 2019 година бидејќи, како што вели Бартон, „Од моментот кога го запознав, тој беше мојот сопруг. Наместо да даваме завети од почеток, ние ги живеевме. Повеќе од 10 години. Добрите и лошите времиња“.

 

7. Принцезата Шарлин и принцот Алберт од Монако

Возрасна разлика: 20 години
во брак од: 2011 година

Шарлин е поранешна олимписка пливачка која врската со принцот од Монако ја започна во 2005 година. Нивната свршувачка беше објавена години подоцна, а за тоа младата жена морала да научи неколку традиции.

Во јули 2011 година, парот се венча, а во декември 2014 година ги дочека своите близнаци Габриела и Жак.

 

8. Хејли Робертс и Дејвид Хаселхоф

Возрасна разлика: 28 години
во брак од: 2018

Двојката се запознала во 2011 година кога Хаселхоф работел како судија на „Британија има талент“ и влегле во продавница, а потоа Робертс, продавачка во продавница, му пришла за да се сликаат.

По 7 години врска, ѕвездата на иконското шоу, „Baywatch“ , повторно се омажи и тврди дека „сфатив колку ја сакам Хејли и колку сме станале еден од друг дел“.

 

9. Патрик Стјуарт и Сани Озел

Возрасна разлика: 38 години
во брак од: 2013 година

Во 2008 година, Озел работел како сервер во Њујорк, а Стјуарт го посетила нејзиниот ресторан по завршувањето на неговата изведба во претставата Магбет.

Во 2013 година, нивната свршувачка беше објавена, а истата година тие се венчаа на церемонија со која раководеше колегата, Иан Меккелен.

 

10. Мел Гибсон и Розалинд Рос

Возрасна разлика: 34 години
Заедно од: 2014 година

Актер кој е запаметен по многуте одлични улоги и сè уште го бранува актерскиот свет е, несомнено, Мел Гибсон , кој повторно го отвори своето срце за љубовта во 2014 година со сценаристката Розалинд Рос.

Иако не се венчале, парот веќе има син (2017) заедно по име Ларс Џерард Гибсон.

 

11. Ричард Гир и Алехандра Силва

Возрасна разлика: 34 години
Заедно од: 2014 година

Парот започна да се забавува во 2014 година и се венча 4 години подоцна во 2018 година. Покрај Александар, роден во 2019 година, двојката има уште еден млад син кој се роди во април 2020 година И покрај новите деца со Силва, актерот дели 22-годишен син по име Хомер со неговата поранешна сопруга Кери Лоуел (61).

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *