11 слатки фотографии со кои ви посакуваме прекрасна работна недела!

Понекогаш, можеме да наидеме на интересни ситуации кои се случуваат во најмалку очекуваните моменти. Можеби ќе се чувствувате изненадени среде обичен работен ден, а тоа може да ве стави на поинаков пат за една минута, но чувството на топлина во вашето срце сигурно може да ги направи работите да бидат многу поубави од претходно.

За да ви дадеме доза среќа денес, ви ја подготвивме оваа слатка листа фотографии.

1. „Една година по посвојувањето на ова маче!“

2. „Ова се омилените потпетици на мојата сопруга, но многу и се тесни. Затоа внимателно ги проширувам. Едвај чекам да ги види!“

3. „Баба ми со очила-лилјак! Преслатко.“

4. „Кучето на брат ми го гушка кучето на мајка ми“

5. „Кевин си ја потпира главата“

6. „Кучето на мојата пријателка многу сака да јаде тортиља и чипс. Еве еден мал подарок од мене за нив“

7. „Мојата мачка инсистира да ме држи за рака пред спиење“

8. „Најслаткиот задник на гасеница што некогаш ќе го видите“

9. „Овие двајца навистина се сакаат“

10. „Ова е Тартуф. Таа работи во оптика и е таму за да му направи на секого да се чувствува убаво!“

11. „Секој ден ни доаѓа на гости по едно зајаче и ни ги мириса цвеќињата“

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.