11 случајни градинарски феномени кои ќе ви ја родат желбата да си направите своја сопствена градина

Според една студија, редовното градинарство ја подобрува благосостојбата на една личност и го намалува нивото на стрес. Очигледно, луѓето од оваа статијата целосно се согласуваат со оваа изјава, бидејќи тие уживаат во градинарството. А кога успеале да израснат нешто навистина интересно, не се воздржувале да се пофалат со тоа.

1. „Прв пат берев грав и немав поим дека во секоја мешунка ќе ме чека галаксија“


2. Ова ретко јаболко се нарекува розово јаболко.

3. „Лимон од дрвото на баба ми. Сите други се нормални, но овој е некаков мутант“.


4. „На еден од моите домати му порасна нос“


4. Морков- плетенка


5. „Мојот тајландски босилек порасна толку многу што утрово решив да направам букет од него за мојата сопруга. Се надевам дека и се допаѓа“


6. „Му благодарам на Бога за моите градинарски вештини, инаку ќе гладуваме цела зима“


7. „Првиот модар патлиџан оваа сезона сака да се поздрави“


8. Оваа краставица сигурно е вистинска ѕвезда на жетвата


9. Сега знаеме како ќе изгледа зрела тиква ако нешто се изгребе на неа во фазата на зреење


10. „Тоа е како да одгледав бебе од Франкенштајн од кујнски отпад“


11. „Успеав да одгледувам лубеница во пустината Сахара“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.