12 холивудски ѕвезди кои целосно исчезнаа зад шминката на нивните улоги

Актерите често мораат физички да се менуваат за улоги. Сепак, понекогаш тие едвај мораат да работат, бидејќи добиваат голема помош од талентирани шминкери. И одвреме-навреме, трансформациите се толку драстични што самите ѕвезди завршуваат непрепознатливи.

 

1. Сара Полсон како Линда Трип во „American Crime Story“ (2021)

 

2. Крис Еванс како Капетан Америка во „Avengers: Endgame“ (2019)

 

3. Миа Гот како Прл во „Х“ (2022)

 

4. Хелена Бонам Картер како Ари во „Планетата на мајмуните“ (2001)

 

5. Фамке Јансен како Муриел во „Хансел и Гретел“ (2013)

 

6. Ема Томпсон како госпоѓица Агата Транчбул во мјузиклот „Матилда“ (2022)

 

7. Еди Марфи како Кларенс во „Доаѓање во Америка“ (1988)

 

8. Џејми Клејтон како Пинхед во „Hellraiser“ (2022)

 

9. Шон Пен како Дејвид Клајнфелд во „Carlito’s Way“ (1993)

 

10. Хали Бери како домородна жена во „Атласот на облакот“ (2012)

 

11. Хуго Вивинг како Црвениот череп во „Капетан Америка: Првиот одмаздник“ (2011)

 

12. Себастијан Стен во „A Different Man“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.