12 луѓе кои имаат чудна логика и само тие си се разбираат самите

Ние обично не обрнуваме внимание не некои секојдневни ситници, но затоа, има некои луѓе кои долго размислуваат за нешто, а сепак имаат чудна логика. Понекогаш пријателите или роднините прават нешто чудно, а понекогаш и сосема непознати ликови во супермаркетите и на улиците. Но, во секој случај, нивните прекрасни дела остануваат долго во меморијата.

 

1. „Некој решил да ги брише прозорците“

 

2. „Татко ми го постави овој писоар на улица“

 

3. „На баба ми не ѝ се допаѓаа нејзините први вештачки заби, па реши да ги обои во бронза“

 

4. „Некој решил да ја плете пченката“

 

5. „Дрво ми падна врз оградата, едвај издржувам додека да дојдат мајстори“

 

6. „Вака мојата девојка пече леб“

 

7. „И доматот заслужува да биде на лентата“

 

8.  „Еден пријател отпечати ваков магнет на 3Д принтер“

 

9. „Подот од бањата во куќата на баба ми е покриен со тепих“

 

10. „Мојата сопруга сака да заспива држејќи ме за рака“

 

11. „Како е да шеташ по улица во ваков костим“

 

12. „Некој решил дека е поефективно од четката“

 

 

 • Deni напиша:

  broj 11, pred nekolku dena go postiravte, kako, jas sum tvojata ulica, denes radi kostumot, utre moze za nesto drugo,
  rabotava e samo da se postira nesto, kolku da se kaze deka se rabotelo denes..

  • G напиша:

   Mislam pa stvarno do koga vaka?!
   Da se sobereme site nie citaci na Motika i da protestirame pred vlada!!!
   Se utepavme od pari davanje ovde na sajtov a oni ke ni gresat tuka prilozi,ke ni lapaat bukvi…

   Steta sto nemame poveke eksperti vo drzavava kako Deni i Aleks koi sto siguren sum nikogas nemaat greska napraveno vo svojata rabota.

   • Царот напиша:

    Ами у право е човекот да направиш грешка еднаш двапати а не на секој текст,дупли слики,преведено безврска итн…

   • Царотт напиша:

    Ами у право е човекот да направиш грешка еднаш двапати а не на секој текст,дупли слики,преведено безврска итн…

   • G напиша:

    Gledas “care” i ti duplirase komentar,a bas toa ti smetase…

    Mnogu hejteri vo drzavava milicka care,site eksperti za sve i svasta,sekoj misli deka moze podobro od drugiot,a ustvari e 3 pati polos od prviot.
    Zatoa i ne nè biva…

   • Aleks напиша:

    Па и немам да ти кажам, оти кој не работи-не греши 😀 И стварно штета шо нема повеќе експерти како нас.

 • Aleks напиша:

  Da e samo toa,pogresen naslov so pogresno video ,postaveni videa izbrisani od youtube,lapanje bukvi non stop.Lektorot ako uopste go imate so 2ro odd li e

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.