12 луѓе кои конечно стигнале на својот одмор, но доцна сфатиле дека резервирале сместување од пеколот

Во 2022 година туризмот се удвоил во споредба со 2021 година, што значи дека многу луѓе морале да резервираат сместување. И додека хотелите се секогаш подготвени да угостат луѓе, многумина од нас избираат други платформи за резервирање соби. Можеби тоа е затоа што тие се поевтини и прават да се чувствувате како да сте дома, далеку од дома. Сепак, овие места понекогаш може да имаат многу негативности што не е лесно да се решат.

1. „Отидов на патување и нашиот домаќин не ни кажа додека не слетавме дека базенот е неупотреблив. И климатизацијата во 80% од куќата беше расипана“.

 

2. „Совршено поставување реклами“

 

3. „500 долари за една недела без трошоци, блиску до продавници“

 

4. „Во нашата соба нѐ чека изненадување“

 

5. „Резервирав соба со поглед на море. Не можам да се жалам“.

 

6. „Моето сместување на Хаваи беше преплавено со бубашваби. Службата за клиенти го сметаше за „ситен проблем“.

 

7. „Оваа мувлосана завеса за туширање во сместувањето близу до плажата – и бањата има розови работи на ѕидовите“.

 

8. „Мојата соба имаше печурки кои растат во бањата“.

 

9. „Местото што го изнајмивме за пролетен распуст и дополнително доплативме за длабинско чистење“

 

10. „Нашето сместување после дожд“

 

11. „Ова беше состојбата на сместувањето кога стигнавме. Валкани садови во мијалникот, дури и некоја стара храна“.

 

12. „Само неколку скршени работи од моето последно сместување“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *