12 ситуации кои ќе ве утешат дека не треба да се грижите за сѐ во животот

Денес, оптимизмот е реткост да се види. Луѓето се жалат на временските услови, за нивниот шеф или на ниската плата. Но, ова не важи за сите. Како што се испоставува, сè уште има многу луѓе во светот кои можат да ги видат добрите работи речиси во се: удавен автомобил, шетање куче на дожд, сопруг што ‘рчи, па дури и многу мали компири.

 

1. „Секој одмор е подобар од работа, зар не?“

 

2. „Дождливите денови се најдобри за нас!“

 

3. „Тато е иновативен секој почеток на учебна година“

 

4. „Мојата сопруга плати вистински пари за да го постави моето рчење како песна на „Spotify“. Го слушнале дури 200.000 луѓе, а јас не сум ни лут“

 

5. „Некои луѓе велат дека се премногу стари за родендени, иако полнат по 30 години“

 

6. „Дури и оваа ситуација не е сосема страшна, нели?“

 

7. „Мајка ми сакаше да се фотографира сама во кабина за фотографирање, како силна независна жена, но јас сакав да ја потсетам дека не е сама“

 

8. „Како ви се допаѓа оваа свадбена покана?“

„Одбивам со жалење“ и „Прифаќам со задоволство“.

 

9. „Сакам да бидам доволно богат, за да можам да го држам мојот лаптоп вака“

 

10. „Се обидов да одгледувам компири, па 10 недели подоцна имав закуска“

 

11. „Мојата облека за дипломирање беше полиестерско кимоно, на коешто ги потрошив сите мои пари за патување во Дизни Ленд“

 

12. „Домат со неверојатно трпение и упорност“

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *