12 слики кои дефинитивно ќе ве натераат да ја почувствувате болката преку екранот

Сите ние се среќаваме со нашиот добар дел од подеми и падови. Но, понекогаш, се чини дека универзумот заговара против некои луѓе, оркестрирајќи симфонија на несреќа. Можеме дури и да ја почувствуваме болката што ја чувствуваат овие луѓе преку екранот.

1. „Добив изгореници од сонце и кожата почна да ми се лупи, па можев да направам мала торбичка за монети“.

2. „Јас сакав да се сликам со змија што ја најдов на патот“

3. „Еј, кактус?“.

4. „Начинот на кој ми се истурија тестенините“

5. „Нашите предни скали случајно се срушија денес“.

6. „Мора да било навистина ветровито!“

7. „Млекото експлодираше и ја скрши чашата на пола“.

„Чашата не беше поместена; таа е толку далеку од силата“.

8. „Отидов на бензинската пумпа и се вратив на ова“.

9. „Го скршив зајакнатото стакло на дечко ми додека го чистев неговиот компјутер, време е да ги спакувам куферите затоа што ќе бидам сингл кога ќе се врати дома“.

10. „Мамо, се колнам дека тоа не бев јас“.

11. „Само што почнав да излегувам со овој човек пред еден месец, и му ја скршив вратата од тушот“.

12. „Отидов на риболов, фатив 2 риби и отидов да се напијам од мојот пијалок, освен што имаше пчела во него“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *