12 жени кои мајсторски ги украсиле своите „гнезда“

Домовите можат да кажат многу за нивните сопственици. Омилени бои, материјали, текстури – сето тоа го одразува темпераментот и карактерот на сопственикот. Исто така, се вели дека осветлувањето и уредувањето на мебелот може да навестат за емоционалната состојба на сопственикот.

„Јас сум 45-годишна жена која спие со плишано мече во мал кревет и го обожавам тоа.“

„Девојките не сакаат момче. Девојките сакаат убава кујна со соодветен розев прибор.“

„Се преселив овде по раскинувањето. Тоа што можам да декорирам токму онака како што сакам без некој да ми го саботира стилот беше толку ослободувачко“

Дневна соба инспирирана од готика

„Мојата пријателка има 92 години и порано работеше како дизајнер на ентериер. Неодамна отидов да ја посетам. Нели е прекрасна?!“

„Се вратив дома по 7 години во Лондон. Сакав да рекреирам сличен простор за живеење бидејќи толку многу го сакав мојот стан во ОК“.

„Само ние девојките“.

Пријатно розово гнездо

„Го наследив каучот на баба ми и дедо ми и мислам дека тоа ја прави собата совршена“.

„Ја купив мојата прва куќа неодамна, сама. Мислев дека сите ќе ја цените мојата естетика“.

„Завршив со декорацијата на мојата дневна соба и сега никогаш не сакам да заминам“.

„Мојата дневна соба ми ги дава топлите прегратки секој ден“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.