13 докази дека не само мачките и кучињата заслужуваат „Леле колку се слатки!“

Луѓето одамна се навикнати да веруваат дека меѓу љубителите на животни има – љубители на кучиња и љубители на мачки. И се подготвени да се расправаат за кој да победи. Но забораваат и на другите животни. Оваа статија е доказ дека секој може да биде исклучително сладок: мала верверица свиткана на каучот па дури и еден пајак.

Ние исто така, понекогаш разговараме за кучиња и мачки, но ги сакаме не само нив. Затоа, не можевме да поминеме покрај фотографии на кои секое животно го топи срцето.

1. „Многумина не сакаат вакви бебиња, но и нему му треба љубов“.

 

2. „Чистењето по домашно милениче верверица е вистински хорор . Но, колку слатко спие на каучот!“

 

3. „Земав да се шминкам и на четките за шминка го најдов ова бебе. Тогаш пајакот беше безбедно ослободен“.

 

4. „Мама ја најде оваа слатка птица на балконот. И сега немаме идеја што да правиме со неа“.

 

5. „На мојата свадба, една од кумите беше оваа во мал костум“.

 

6. „Запознавањето со таков симпатичен пријател на плажа дефинитивно ќе го направи денот уште посветол“.

 

7. „Мојата учителка има ракун. И се чини дека е многу пријателски настроен“.

 

8. „Таа има АС во ракавот“.

 

9. „Погледнете кој реши да живее во мојата градина“.

 

10. „Жител на шумата реши да лови во близина на нашата куќа“.

 

11. „Пајчиња на ливада – вистинска идила“

 

12. „Ова бебе штотуку ми го стопи срцето“

 

13. „Отидов во продавница за миленичиња и некој веднаш ми го освои срцето“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.