13 фотографии кои докажуваат дека ретро работите се правени со безвременски квалитет

Модата за ретро облека добива повторно моќ. На сите старите добри времиња ни будат носталгија, затоа што се што е создадено во тие времиња нема рок на траење! Навистина квалитетот е безвременски.

Кога избирате стара облека, постои помал ризик да сретнете некој облечен како вас. И секако, старата облека има свој шарм и карактер. Освен тоа, драгоцено сеќавање за нив се и облеката и додатоците кои ги наследуваме од нашите баби и дедовци.

Ние ја негуваме историјата, па затоа ја сакаме ретро модата. Таа нè носи во некое посреќно време. Само погледнете ги овие модерни артикли!

„Се дотерав за Велигден!

 

„Овие очила изгледаат малку чудно, но ми се допаѓаат“.

 

„Лаковите за нокти од 1951 година сè уште се добри“.

 

„Рамката беше во кутија скоро 100 години. Денес ѝ ставив стакла“.

 

„Еднаш, мајка ми лежерно го извади овој фустан од 70-тите и ме праша дали ми се допаѓа. Никогаш не сум кажала „да“ толку брзо во животот“.

 

„Светло-розев Samsonite, директно од 70-тите“.

 

„Неверојатен прстен од дијамант и платина од 1920-тите. Тоа е семејно наследство што го добив од мојата 86-годишна баба“.

 

„Сатенски стил од 70-тите за во диско“.

 

„Го најдов овој неверојатен стар фустан за само 6,99 долари во мојата локална продавница за евтини производи!“

 

„Некои од моите омилени стари пронајдоци. Цветна шапка и пикник-фустан со точки од гингам“.

 

„Ограничено издание на Ray-Bans на Олимписките игри 1996 за 4,50 долари“.

 

„Фустан од средината на минатиот век“.

 

„Ја најдов оваа прекрасна стара венчаница во локална продавница за евтини производи“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.