13 катастрофални ситуации кои никому не би ги посакале!

Шансите се дека колку подолго живее човекот, толку повеќе тажни и потресни искуства ќе доживее. Тоа не значи дека не си добар човек или дека те казнуваат за нешто. Сосема е логично дека животот едноставно некогаш си поигрува со нас. Меѓутоа, понекогаш, само треба да се соочите со овие работи со смисла за хумор.

Знаеме дека непријатните работи можат и се случуваат секому, а се надеваме дека ниту еден од следните 13 никогаш нема да се појави во вашиот живот.

1. „2 дена откако изгорев од сонце“

 

2. „Само сакав да направам тесто за пица“.

 

3. „Татко ми вели: „Гугл ја прави оваа глупава работа кога го замаглува горниот лев дел од резултатите. Фејсбук исто така го прави тоа. Всушност….“

 

4. „Само што почнав да излегувам со овој човек пред еден месец и му ја скршив вратата од тушот“.

 

5. „Еден сосед изгради библиотека во заедницата. Синоќа некој фрли чили и храна за мачки внатре“.

 

6. „Погрешно истурив гаспачо наместо млеко на последното парче житарка што остана“.

 

7. „Свекрва ми го шиша син ми без да праша“.

 

8. „Таа ме убеди да седи до прозорецот пред да влеземе во авионот“.

 

9. „Мојот кутар сосед – тоа беше директен удар“.

 

10. „Паднав низ таванот една недела откако се преселив во нашиот нов дом“.

 

11. „Автомобилот беше паркиран на улица во близина на мојата куќа синоќа, како и обично. Утрово изгледаше вака“.

 

12. „Денес беше ветровито, но поимпресивна беше бучавата што ја направи ова“.

 

13. „Купив нови шорцеви кои се пократки од другите мои шорцеви. Сега мојата нога личи на сладолед“.

 • Жарко Г. напиша:

  „Свекрва ми го шиша син ми без да праша“.
  Е, значи навистина, вие од Мотика, сте неписмени или немате пари да запослите лектор по Македонски јазик.
  Што е тоа ШИША !!!???
  Престанете веќе еднаш со тие одвратни скопцизми и србизми. Не сте повеќе интересни…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.