13 луѓе чиј сарказам и смисла за хумор ни се потребни за почеток на денот

Францускиот писател Марк Леви смета дека секој ден треба да се живее со малку иронија. И многу луѓе се подготвени да ги направат овие зборови свое лично мото – нарачуваат колачи со смешни натписи за нивните колеги и прават шеги на блиските.

Ликовите од оваа компилација третираат сè со хумор и се среќни што добро се смеат себеси и другите.

1. „Мојата сопруга штотуку се врати на работа и мисли дека сум беспомошен кога станува збор за готвење и јадење“.

 

2. „Домашен морков“

 

3. „Мојата ќерка кога рече дека сака да биде трансформатор за Ноќта на вештерките“

 

4. „Топлотен бран? Нема никаков проблем за овој дечко. Тој има клима“.

 

5. „Малку е доцна за Денот на вљубените, но го добив ова од мојата мачка денес“.

 

6. „Моите соработници ми донесоа торта за мојот последен ден на работа“.

 

7. „Двојноста на гостопримството на мојата сопруга“.

 

8. „Се обидов да направам убава фотографија со мачето – веќе му е доста од животот“.

 

9. „Ова ме насмеа“.

– Ве молам помогнете и на мојата мачка за во нинџа школо.

 

10. „Кога тој што ги пишува задачите е саркастична личност“.

– На оркестар од 120 учесници им се потребни 40 минути да ја отсвират 9-тата Симфонија на Бетовен. Колку време ќе им биде потребно на 60 учесници.

 

11. „Мојот стоматолог знае да прави шеги“.

 

12. „Моите братучеди имаат алопеција и одлична смисла за хумор“.

 

13. „Професорот остави белешка за нас на крајот од годината“.

– Ве молам оставете ги проекторот и компјутерот уклучени во струја. Доаѓам тука за време на летото да гледам Нетфликс и да се опуштам сам и да избегам од жена ми и децата. Им кажувам дека доаѓам да работам.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.