13 луѓе кои им го продолжија векот на своите омилени нешта и тоа со стил

Некои веруваат дека „стикерите“ се воочливи и го расипуваат изгледот. Други, напротив, се сигурни дека тие служат како украс на нештата. Постојат повеќе начини за да им го продолжите животот на омилените работи, па еве неколку примери кои ќе ви покажат како луѓето го направиле тоа.

1. „Не ми се даваа пари за тапацирање, па го направив ова“

2. „Еве како јас си ја поправам облеката“

3. „Дупката на мојот кауч е поправена“

4. „Ќерката почна да лази, па морав да го напрвам ова на сите нејзини пантолончиња“

5. „Задоволна сум од резултатот“

6. „Секоја извезена роза порано беше дупка“

7. „Поправена со овој интересен вез“

8. „Перничето доби прва помош“

9. „Ги поправив моите стари слушалки, со материјал од џемпер“

10. „Конечно смислив начин како да ги поправам моите фармерки“

11. „Еве како ја решив големата дупка на мојот фустан“

12. „Мојата омилена чанта стара 15 години, си доби нов ремен“

13. „Кога ќе истурите зелен лак на бел фустан, мора некако да го обоите фустанот потоа“

Дали овие трансформации ве инспирираа и вие да поправите нешто што не сакате да го фрлите?

  • Vojars напиша:

    Многу инспиративни решенија 👌
    Затоа и јас ќе си ги поправам моите стари работи 👍

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.