13 луѓе кои наишле на кул работи што ако не ги сликнеле немаше да им веруваме

Животот е полн со изненадувања. Може да наидете на исчезнати предмети на најнеочекуваните места, па дури и да споделите момент од тоалетот со дива птица. Трикот е да бидете брзи со вашиот телефон за да ги снимите тие чудни случки.

 

1. „Забележав дека моите зеници се со две различни големини“.

 

2. „Ја најдов сестра ми во музејот Мет“.

 

3. „Овој веренички прстен го најдов закачен на статуа во паркот“.

 

4. „Молња ја погоди мојата домашна теретана и го остави овој артефакт во огледалото“.

 

5. „Секоја буква на овој знак избледе на сонце, освен буквата „Н“.

 

6. „Во тоалетот има дива мисирка“.

 

7. „Ја најдов точната улица што е на мојата слика“.

 

8. „Вијала со течност што ја најдов на плажата“.

„Медицинска сестра овде. Иако таа вијала изгледа стандардно за многу, многу лекови, мојата најдобра претпоставка е дека ова е Humalog R. Insulin, кој е биолошка супстанција (хормон) што ќе изгние и ќе почне да изгледа вака релативно брзо. Поради оваа причина, треба да остане во фрижидер за долгорочно складирање“

 

9. „Најдов идентична, неискористена верзија на нашата 30-годишна даска за сечење во продавница за штедење“.

 

10. „Најдов бебе зајаче во мојот плакар“.

 

11. „Во продавница за храна во моја близина се продаваат обични барови KitKat и увезена европска верзија.

 

12. „Ова ЏИНОВСКО глуварче што го најдов на мојата прошетка денес“.

 

13. „Овој молец го најдов на мојот трем. Се вика розов јаворов молец“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *