13 луѓе кои отишле не битпазар или во „second hand“ продавница и погодиле вистински „џекпот“

Долго време, продавниците за сточна храна и битпазарите станаа исклучителни места за да барате уникатни и посебни работи без да потрошите толку многу пари. Затоа многу ентузијасти кои немаат против да го потрошат своето време по вакви места, наоѓаат скапи дизајнерски парчиња по „багателни“ цени. Погледнете што се купиле луѓе од битпазар за многу помала цена од нивната вистинска вредност.

1. „Луи Витон чанта за 7 евра. Со сигурност оригинална“

2. „Винтиџ чевли од Стив Мејден за 10 евра“

3. „Долче и Габана фустан за 20 евра. Го најдов истиот онлајн, продаден за 1200“

4. „За оваа торба на „Holy Grail Vintage Shop“ бев подготвена да дадам 70 евра, ми рекоа дека чини само 15“

5. „Автентична марама од „Хермес“ која ме чинеше неколку центи“

6. „Сосема нов пар „Биркенсток“ за само 1 евро“

7. „Ограничено издание од Олимписките игри во 1996 за само 4,5 евра“

8. „Хермес Биркин“ торба за 20 евра“

9. „Ги купив овие оригинални „Валентино“ за 60 евра, а нивната вистина цена е 565 евра“

10. „Лобутин чизми за 20 евра“

11. „Диор“ комплет за 6 евра“

12. „Ги најдов овие винтиџ „Диор“ кондури за 7 евра“

13. „ Автентична „Диор“ чанта од бамбус како на принцезата Дијана. Ја пронајдов во кутија на мојата улица“

Дали сакате да одите во „винтиџ“ или „second hand“ продавници, или претпочитате веќе проверени брендови и продавници?

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.