13 убави славни трудници кои не се плашат да го покажат својот стомак

Фустаните за трудници можат да бидат повеќе од удобни. Многу ѕвезди докажуваат дека дури и кога се бремени, можат да изгледаат неверојатно. Преку модата се борат против стереотипите за тоа што треба да носат идните мајки. Кога ќе ги погледнеме, сфаќаме дека трудниците имаат одреден сјај во нив.

 

1. Адријана Лима смета дека ако не сакате да ја криете бременоста, не мора

 

2. Бијонсе додека беше бремена, сјаеше како сонце

 

3. Констанца Јаблонски гордо го покажува својот стомак на социјалните мрежи и на модна ревија

 

4. Ријана направи „бум“ со својата бременост, а секое нејзино јавно појавување бремена, е ода на мајчинството“

 

5. Ешли Греам знае дека е привлечна кога е бремена и во право е

 

6. Слик Вудс изгледа како птица од бајка

 

7. Лаура Перлонго е сигурна дека не треба да го крие трудничкото стомаче

 

8. И Софи Тарнер целосно се согласува

 

9. Биби Лорд знае на најдобар начин да ја покаже својата бременост

 

10. Ким Кардашијан знае дека бременоста не значи крај за чипканата тесна облека

 

11. Карди Би отсекогаш сакала тесна облека, па зошто да престане да ја носи во бременоста?

 

12. Сиара изгледа неверојатно и кога е бремена

 

13. Криси Тајген го сака својот стомак

Според вас, како се менуваат жените додека се бремени?

 

 • Pero напиша:

  abe na koja droga ste, i sega trudnicive bile hrabri???
  epa ajde i nie da gi izvadime i da bideme hrabri, i ovaka kako hrabrive trudnici, da si gi zememe vo race i gordo da si go setame.. abe nasite babi i majki da ne bea glupavi?
  pa trudna zena e radost za semejstvoto, ama neznaci deka ke setas kako ovie.. denes glupavoto stana moderno i in..
  kako sto rekov, da si gi izvadime i gordo da setame…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *