13 воодушевувачки облеки на познатите што треба да ги зумирате за да го доживеете нивното совршенство

Познатите личности многу размислувале за својот изглед пред да се појават на црвениот тепих. Сепак, суптилните детали за облеката понекогаш може да останат незабележани. Се осврнавме на нив и решивме да погледнеме подетално на некои од прекрасните облеки и додатоци на славните.

Главниот детал на фустанот на Пријанка Чопра беше необичната мрежа на кројот на фустанот. Тоа е хармонично со истата мрежа на градите и вратот на актерката.

 

Во 2016 година, Ума Турман носеше елегантен фустан на Мет Гала. Највпечатлив детал беше брилијантниот брош во форма на огнена птица.

Кејт Мидлтон избра едноставни, но елегантни обетки во форма на долги цветови.

 

Зои Кравиц се појави облечена во метален градник. Изгледаше совршено со ѓерданот како додаток на сето тоа.

 

Маргот Роби носеше ангелски бел костум на премиерата на „Suicide Squad“ . Нејзиниот главен белег беа лентите од ткаенина што имитираа градник.

 

Ања Тејлор-Џој пристигна на отворањето на продавницата Тифани облечена во црвен фустан покриен со пердуви. На вратот носеше ѓердан од птици.

 

Главниот акцент во изгледот на Блејк Лајвли беше брошот од инсекти.

 

Лили Џејмс избра фустан со смели детали. Неговото деколте беше рамка која личи на пајажина украсена со бисери.

 

Фустанот на Кејт Бланшет изгледаше како да е гола проѕирна мрежа со фантастичен украс од птици.

 

Одблиску, фустанот на Оливија Вајлд наликува на гитара со жици.

 

Џиџи Хадид на нејзината крем јакна наместо копче употреби игла.

Ѕвездата во подем Џулија Гарнер се појави на црвениот тепих во црвен фустан. Изгледот го придружуваше ѓердан од змија.

 

Ен Хатавеј се појави на Мет Гала во 2023 година облечена во фустан со златни иглички како еден од главните моменти.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.