14 фотографии кои ќе ве насмеат повеќе и од најпознатите Холивудски комедии!

Некои луѓе можеби сметаат дека гледањето комични филмови е губење време, но психолозите го нарекуваат „витален лек“. Работата е во тоа што комедиите имаат потенцијални придобивки за менталното и физичкото здравје со тоа што предизвикуваат позитивни емоции. Филмовите може да го намалат стресот, да делуваат како лекови против болки и да го зајакнат имунитетот.
Но, бидејќи гледањето филмови не е брза задача, ви предлагаме да ги погледнете овие слики кои се исто толку смешни, како и најпознатите комедии.

 

1. „Мојата внука е мачка која тренира“

 

2. „Обезбедувањето на аеродромот е зголемено овие денови“

 

3. „Значи цел ден бев на работа, во подвижни инспекции и никој не кажа ни збор“

 

4. „Моето 6 годишно дете е луто на мене“

„Нема повеќе чај за тебе тато, нема“

 

5. „Татко ми се обидува да најде еден фолдер“

 

6. „Мојата фотографија на возачката“

 

7. „Патката остана во жешкиот автомобил“

 

8. „Леонардо ги продаде другарите“

 

9. „Гледајќи како мама готви вечера“

 

10. „Само еден обичен полицаец кој си ја работи работата“

 

11. „Кога го фатив како ја грицка кутијата, одеднаш се замрзна вака“

 

12. „Мислам дека можеби имаме две кучиња“

 

13. „Татко ми кога сум со пријатели дома, масло на платно“

 

14. „Ако некој ја види нека не побара“

„Го изгубив моето милениче мравка, реагира на името Шон“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *