14 луѓе кои случајно откриле голема МРАЧНА семејна тајна

Повеќето семејства веројатно имаат свои долгогодишни тајни, кои опфаќаат децении или дури и векови. Сепак, на крајот, сите скриени вистини имаат тенденција да излезат на виделина. Луѓето од нашата денешна компилација открија фасцинантни приказни кои во голема мера го променија начинот на кој го гледаат светот.

 

 

 • „Кога бев дете знаев дека дедо ми е чуден. Тој ме нарекуваше негов внук дури и кога бев облечена во фустан и очигледно бев женско, но моите родители ми рекоа да го игнорирам. Тогаш дознав дека кога татко ми бил дете, дедо ја продал сестрата на татко ми, Барбара на некого и ги задржал татко ми и неговиот брат затоа што не сакал девојче во семејството. Татко ми ја најде својата сестра Барбара кога јас бев во средно училиште, тие беа повторно обединети, таа сега е мојата омилена тетка. Никој не го сакаше дедо“.
 • „Дознав дека вујко ми е всушност мојот брат. Мајка ми го родила кога била многу млада, па баба ми и дедо ми го одгледале“.

 

 • „Мојата тетка не беше дете на дедо ми. Ја запознал баба ми кога тетка ми била многу болно бебе, имала детска парализа и не се очекувало да преживее. Дедо ми се оженил со баба ми, за таа да може да се осигури и да се пресели во област каде што има соодветна медицинска помош. Иако тетка ми мораше да биде со штаки на нозете поголемиот дел од нејзиното детство, таа имаше одличен (иако не доволно долг) живот. Мојот дедо ја сакаше како да е негова, и јас никогаш не знаев се додека таа не отиде на погребот на нејзиниот биолошки татко кога јас бев тинејџер“.
 • „Пред околу еден месец, 88-годишната сестра на мојата свекрва на смртната постела откри дека најдобриот пријател на нејзиниот сопруг всушност бил татко на сите нејзини 4 деца“.
 • „Откако почина дедо ми, дознавме дека тој имал дете кога живеел во Италија. Тој никогаш не знаел. Неговата мајка ги пресретнала сите писма од италијанската девојка.
  Заборавив кој во семејството дознал и како. Лудо е да се знае дека имаме цело италијанско семејство таму! “

 

 

 • „Татко ми отсекогаш мислеше дека неговиот татко кој го воспитал не е негов биолошки татко и таткото го мислеше истото. Татко му се однесувал ужасно бидејќи му рекле дека не може да има деца. Така, сите претпоставуваа дека баба ми имала афера и дека забременила со татко ми. Беше до тој степен што откако умре баба ми, дедо ми не ни спомна на својата нова сопруга дека има син и внук (јас). Години подоцна, татко ми направи „AncestryDNA“ тест за него и мене. Тој открил дека неговиот татко е всушност неговиот биолошки татко. Беше шокантно и тажно“.
 • „Почнав да имам проблеми со забите. Спонтан апсцес што резултираше со повеќе коренски канали. Мојот стоматолог направи неколку испитувања што може да биде причината и откри некои навистина чудни абнормалности со корените и нервите на моите секачи, па испрати барања за помош до неколку професори што ги познаваше во областа. Кога дојде мојот следен состанок, тој беше навистина тивок. Излегува дека она што се случува со моите заби е класичен знак на инбридирање. Не многу наназад во семејното стебло, неколку мои роднини одлучиле дека е добра идеја да се венчаат еден со друг, и никој не се трудел да го спомне тоа, никогаш! Малиот град во кој живеам е 85% мои роднини“.

 

 

 • „Дознав дека баба ми имала бебе како тинејџерка и била принудена да го даде на посвојување од моите прабаба и дедо. 40 години подоцна нè најде“.
 • „Татко ми почина кога имав 17 години. На погребот се појавија млада дама и нејзиното момче, таа веројатно беше две или три години постара од мене. Никој не ја препозна, па ја прашале зошто е таму, таа изјавила дека е таму да го види нејзиниот татко. Јас и моите браќа и сестри сме природно збунети, нашата мајка само стои таму и одмавнува со главата, чичковците ја замолуваат да си оди, таа си оди плачејќи во прегратките на нејзиното момче.
  Мајка ни нè носи во приватен простор и ни објаснува дека нашиот татко имал афера пред години и тоа била нашата сестра. Никогаш повеќе не слушнав за неа, никогаш не го дознав нејзиното име, никогаш не ја запознав. Би сакал да ја запознаам и да и се извинам за моето семејство. Тоа што ја паметам отфрлена и во солзи затоа што не можела ни да присуствува на погребот на нејзиниот мртов татко, ме вознемирува до ден-денес, а ова беше пред повеќе од 40 години“.

 

 • „Кога имав 5 години, Дедо Мраз остави „Нинтендо“ на нашиот преден трем. Беше завиткан во весник, а моите родители немаа поим кој ни го подарил. Татко ми, особено, се обиде да го сфати тоа. Тој секогаш се сомневаше дека тоа е некој семеен пријател. Тоа беше убедливо најдобриот подарок во годината и го игравме цело време во текот на нашето детство.
  Татко ми почина во 2004 година. Минатиот Божиќ, мајка ми објасни дека таа е таа што го купила и тајно го ставила на тремот. Татко ми навистина сакаше да ги контролира работите и го забрани купувањето играчки. Таа знаеше подобро. Таа не кажа на никој цели 30 години“.
 • „Поради „23&Me“, татко ми дозна дека неговиот неодамна починат татко не му бил биолошки татко. Тоа не беше ситуација поврзана со изневерувањето на баба ми, тоа беше донација на сперма. Значи, тие знаеја дека тоа е случај целиот негов живот. Прилично лудо што никогаш не му кажале“.
 • „Дознав дека мајка ми и постариот брат не се биолошки поврзани со мене. Мојата биолошка мајка починала веднаш откако сум се родил, оставајќи ме мене, сестра ми и татко ми зад себе.
  Брат ми беше тој што ми кажа. Моите родители никогаш не ми кажаа затоа што сакаа да ме заштитат од вистината, но брат ми сметаше дека треба да знам. Не знам дали моите родители знаат дека ја знам вистината, но ниту јас не сакам да ја изнесам“.

 

 • „Мајка ми останала бремена од татко ми пред да се венчаат. Скандалозно во 1960 година. Така, со знаење на татко ми за ситуацијата, мама го напуштила градот и живееше со тетка ми до раѓањето. Мама го дала бебето на посвојување, а потоа се вратила дома. Неколку години подоцна, таа се омажила за татко ми и имаа уште три деца заедно, вклучувајќи ме и мене.
  55 години подоцна, откако двајцата мои родители умреа, тетка ми ни кажа дека ние не сме единствените деца на нашите родители. Сестра ми направи ДНК тест и неколку години подоцна доби удар. Набргу потоа, го запознавме нашиот нов постар брат и неговото семејство (сопруга, деца) и се зближивме“.
 • „Имаме англиско наследство од страната на татко ми. Неговата тетка навлегла во семејното стебло мислејќи дека сигурно мора да имаме кралска крв. Погрешно! Таа откри дека нашите предци биле пирати. Многу поинтересно за мојот начин на размислување“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *